• bok@sendgift.pl
  • +48 22 868 04 99
  • Zapraszamy do kontaktu w godzinach 7:00 – 17:00
Ekologiczne opakowania na prezenty świąteczne dla pracowników
Ekologiczne opakowania na prezenty świąteczne dla pracowników

W minionym roku, wiele firm wdrażało kolejne przyjazne planecie programy. To odpowiedź na rosnącą świadomość ekologiczną zarówno klientów, jak i pracowników. Ci ostatni z pewnością doceniają fakt, że ich pracodawca stara się, tam gdzie jest to możliwe, wybierać „zielone” rozwiązania, zamiast tych stosowanych wcześniej.

Oprócz dużych, systemowych zmian, które często są procesem rozłożonym na dłuższy okres, ważne są też drobne gesty i działania, które mogą być szybko dostrzeżone i stać się inspiracją dla zmian w wielu domach. Świetnym przykładem jest szukanie ekologicznych rozwiązań w takiej kwestii, jak paczki świąteczne dla pracowników.

 

Prezenty dla pracowników zdalnych w ekologicznym wydaniu

 

Spotkania wigilijne 2021, z dużą dozą prawdopodobieństwa, odbędą się w ramach spotkań online. Jak więc namacalnie docenić pracowników, którzy przez ostatni rok poświęcali pracy dużo energii? Dobrą tradycją są paczki na święta dla pracowników, wysyłane do ich domów!

Także w tej kwestii, ekologia jest istotnym aspektem, zwłaszcza, że duża część pracowników wprowadza przyjazne środowisku nawyki w swoich domach. Przez ostatni rok, spędzony w dużej mierze na home office, wiele osób zaczęło segregować śmieci, a ograniczając wyjścia do sklepu, przerzucili się na picie wody z kranu lub na korzystanie z butelek filtrujących.

Przygotowując prezenty na home office, pracodawca może wziąć to pod uwagę! W paczce świątecznej mogą znaleźć się takie gadżety, jak płócienna torba z logo firmy lub butelka na wodę z firmowym znakiem. Wszystko po to, by wspierać dobre nawyki tych, którzy już je wyrobili i zachęcić do bardziej ekologicznego stylu życia tych, którzy nie wiedzą, od czego zacząć!


Ekologiczne opakowania na paczki dla pracowników


Oprócz samej zawartości paczki, znaczenie ma również odpowiednie jej zapakowanie! Powierzając wysyłkę prezentów świątecznych dla pracowników profesjonalnej firmie, oprócz zadbania o cały proces dostarczenia upominków, możemy mieć pewność, że dotrą do adresatów w ekologicznych opakowaniach.

Zamiast wszechobecnego plastiku, lepszym wyborem będzie karton, papier i naturalne wypełnienia z wełny drzewnej. To rozwiązanie zapewnia także efektowny wygląd tak przygotowanego zestawu. Staranność przy pakowaniu i odpowiedni dobór pudełek do gabarytów paczki na home office, to gwarancja, że świąteczne upominki będą nie tylko cieszyć obdarowanego, ale też - planetę! Karton i papier łatwo poddać bowiem procesowi recyklingu, wyrzucając je do odpowiedniego kontenera.

Recykling czy upcykling?


Oprócz poddania opakowań procesowi recyklingu, mogą one być też upcyklingowane, czyli przekształcane w coś zupełnie innego! Obdarowany pracownik może ponownie wykorzystać wygodne pudełko, w którym otrzyma prezenty na home office. Może stać się ono miejscem przechowywania dokumentów lub innych drobiazgów. Popularne jest też wykorzystywanie kartonów do ponownych wysyłek przez obdarowywanych, którym bliska jest idea less waste - sprzedając w internecie rzeczy, których już nie używa, może wykorzystać do wysyłki karton, w którym dotarła do niego paczka na święta od pracodawcy!

W końcu, o upcykling mogą zadbać dzieci! Często z paczki na święta korzysta nie tylko sam pracownik, ale i jego najbliżsi. Oprócz smakołyków z upominku, dzieci mogą być zainteresowane samym opakowaniem, przekształcając je w zabawkowy pociąg, samochód lub kosmiczny pojazd. Dorośli mogą zaangażować się w proces powstawania zabawki - a świąteczny czas jest idealny, by znaleźć chwilę na wspólną zabawę!

do góry
Shop is in view mode
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium