• bok@sendgift.pl
  • +48 22 868 04 99
  • Zapraszamy do kontaktu w godzinach 7:00 – 17:00
Prezenty dla pracowników 2024 – lista inspiracji
Prezenty dla pracowników 2024 – lista inspiracji

Okres Bożego Narodzenia to najlepsza okazja do podarowania upominków dla pracowników. Wyjątkowa atmosfera na koniec roku sprzyja otrzymywaniu i dawaniu podarunków, zwłaszcza, że grudzień to także czas rocznych podsumowań, przyznawania premii, nagród i wyróżnień. Właśnie wtedy realizujemy najwięcej zamówień na paczki świąteczne - zarówno z dostawą do siedziby firmy jak i do domów pracowników na home office.

W Sendgift pracujemy jednak przez cały rok, pomagając przygotowywać paczki okolicznościowe dla wielu Klientów z rozmaitych branż. Niektóre firmy decydują się na regularne wysyłanie paczek. W ten sposób zaopatrywano swoich pracowników w zdrową żywność na przykład w okresie pandemii koronawirusa. Innym rodzajem projektu związanego z regularną wysyłką są paczki jubileuszowe przygotowywane dla pracowników z najdłuższym stażem pracy. Najwięcej projektów Sendgift to jednak akcje jednorazowe. 

Kiedy warto wysłać prezent dla pracownika? Szybki rzut oka na kalendarz pozwala zaplanować upominki także  w innych terminach.

Prezenty dla pracowników:

  • wspierają poczucie docenienia u pracowników
  • pomagają budować pozytywną atmosferę
  • pozytywnie wpływają na lojalność pracowników

Myśląc o tym, jak wdrażać w swojej firmie plan na upominki dla pracowników warto mieć przed oczyma cały rok. To pozwala na odpowiednie zaplanowanie prezentów na wszystkie okazje i zabezpieczenie właściwych budżetów na ten cel.

Kiedy pracownicy ucieszą się z prezentu od firmy? Poniżej znajdziesz listę inspiracji na 2024.  

 

1 marca Dzień Docenienia Pracownika

To święto przypominające o tym, jak ważne jest docenianie pracowników. poczucie bycia docenianym dobrze wpływa na samopoczucie pracowników, ich pewność siebie, zaangażowanie oraz lojalność w stosunku do pracodawcy. Należy pamiętać o tym na co dzień, jednak raz w roku można pokusić się o prezent, który zaakcentuje rozumienie tych potrzeb. Drobny upominek dla członków zespołu może być jednym z elementów budowania strategii employer branding. 

8 marca Dzień Kobiet

Idealna okazja, żeby obdarować prezentami wszystkie panie. Zamiast tradycyjnego kwiatka można sięgnąć po bardziej praktyczne upominki. Zestawy na taką okazję często zawierają wino oraz słodkie przekąski, można też sięgnąć po świeczki zapachowe czy uniwersalne kosmetyki.

7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia

Obchodzony na całym świecie Dzień Zdrowia pozwala przypomnieć o zdrowych nawykach, które są ogromne ważne także miejscu pracy. W tym dniu możesz zorganizować wykłady na temat zdrowego odżywiania i indywidualne konsultacje z dietetykiem. Uzupełnieniem tych działań może być upominek. Warto rozważyć zestawy ze zdrowymi przekąskami i gadżetami.

12 kwietnia Dzień Czekolady

To znakomity moment, żeby na chwilę zapomnieć o zdrowej diecie i pozwolić sobie na odrobinę słodkiej przyjemności! Z okazji Dnia Czekolady można zaskoczyć pracowników słodkim poczęstunkiem. 

1 czerwca Dzień Dziecka

Wielu pracowników to rodzice, którzy z pewnością ucieszą się z upominków dla ich dzieci. Wiele firm jest przywiązanych do tradycji obdarowywania najmłodszych paczkami pełnymi słodyczy. Jednak prezent dla pracowników z okazji Dnia Dziecka może mieć także inny charakter.

8 września Dzień Wellbeingu

To dzień w którym warto przypomnieć o tym, jak ważny jest dobrostan pracownika. Upominki z okazji Dnia Wellbeingu mogą być wręczane w biurze albo wysyłane na home office. Nawet rozproszone zespoły mogą poczuć w tym dniu wsparcie od pracodawcy.

30 września Dzień Chłopaka

We wrześniu swoje święto mają panowie. Z tej okazji można podarować im coś praktycznego – jak to dla faceta. Dobrym pomysłem będzie na pewno uniwersalne narzędzie multitool, ciepłe skarpetki, coś na ząb, a dla wielu panów również dobry trunek.

do góry
Shop is in view mode
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium