22

[10.07]

a dostawę wyślemy do Ciebie w następny dzień roboczy

 Zapraszamy na zakupy

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Paczki świąteczne dla pracowników – co zrobić, żeby prezent był udany?
Paczki świąteczne dla pracowników – co zrobić, żeby prezent był udany?

Problem nietrafionych prezentów wszyscy doskonale znamy. Nie tylko z życia prywatnego, ale też z różnych sytuacji związanych z życiem zawodowym. Wino dla kogoś kto nie pije alkoholu? Kawa w ziarnach, gdy pijemy rozpuszczalną? A może zestaw słodyczy, gdy właśnie jesteśmy na diecie? Takie sytuacje się zdarzają. Jak temu zaradzić i co zrobić, aby paczki świąteczne spodobały się pracownikom? Jest na to kilka sposobów!

Słuchaj swoich pracowników

Jeśli upominki dla pracowników wysyłałeś już wcześniej, warto  skorzystać z poprzednich doświadczeń i wyciągnąć z nich wnioski! Dlatego powinno się pytać pracowników o fidbek i wszystko dokładnie notować. W ten sposób unikniemy pomyłek, bo przecież uczymy się na błędach! Jeśli w zeszłym roku pracownikom najbardziej smakował miód, a nie byli zadowoleni z ciasteczek, to warto znów wybrać sprawdzone produkty, a te które nie wzbudziły entuzjazmu wymienić na inne.

Wybierz skład paczki świątecznej

Przeglądając propozycje gotowych zestawów, warto dokładnie przyjrzeć się składowi paczki. Jeśli w zestawie znajduje się kilkanaście produktów zawsze jest większa szansa na to, że trafimy w gust obdarowanego niż w sytuacji, gdy zapakujemy 3-4 produkty. Dobrze jest także stawiać na różnorodność. Jeśli nie wiemy czy pracownik woli dostać kawę czy herbatę, zawsze można podarować jedno i drugie. Zdrowe przekąski czy opakowanie czekoladek? To także da się połączyć! Bakalie i owoce suszone a obok praliny albo tabliczka czekolady? Niech każdy poczęstuje się tym co chce. Można też połączyć to w inny sposób – owoce w gorzkiej czekoladzie to jednocześnie odrobina słodyczy i coś zdrowego!

Podaruj coś wyjątkowego!

Firmowy prezent to niecodzienne, wyjątkowe wydarzenie. Często firmy decydują się na taki gest raz w roku. Dobrze zatem, jeśli w środku znajdzie się coś nietypowego. Może zamiast zwykłych przekąsek dostępnych w najbliższym sklepie lepiej podarować produkty rzadkie, ekologiczne, kraftowe?

Daj kilka możliwości

A co jeśli damy pracownikom kilka możliwości do wyboru i sami zdecydują, który upominek chcieliby otrzymać? Oczywiście robienie ankiety wśród pracowników, zapisywanie i przekazywanie wyników rodzi wiele komplikacji. Ale w sendgift.pl mamy na to łatwiejszy sposób! Można przekazać pracownikom kody, które umożliwiają zakup więcej niż jednego zestawu. Jeśli stworzymy paczki świąteczne na przykład w 3 wariantach, dopiero na etapie realizacji zamówienia pracownik zdecyduje, który zestaw najbardziej go interesuje.

Ten sposób znakomicie sprawdza się też przy tworzeniu specjalnych zestaw dla dzieci (na przykład z okazji Dnia Dziecka). Jeśli załoga jest liczna, nie zawsze mamy informacje w jakim wieku są dzieci i co lubią. Jeśli stworzymy kilka zestawów i pracownik sam wybierze, który najbardziej mu się podoba, wówczas mamy dużą większą szansę na sukces.

Wyślij prezent dla pracownika w dowolne miejsce!

Adresy zamieszkania gromadzone przez dział kadr nie zawsze są aktualne. Tym bardziej, że pracownicy stali się bardziej mobilny – także z powodu pandemii. W trybie zdalnym można pracować z dowolnego miejsca. A inny adres pobytu to przecież inny adres do dostawy. Jeśli ktoś postanowił zmienić lokalizację, wrócić w rodzinne strony albo przeprowadzić się z ciasnego mieszkania do domu za miastem rzadko kiedy informuje o tym pracodawcę. W efekcie lista adresów pracowników może być nieaktualna, a to oznacza błędy w doręczeniu, zwroty i reklamacje. A co jeśli pracownik sam poda adres dostawy zamawiając swój prezent? Wtedy ryzyko pomyłki jest bliskie zeru! Oto kolejna zaleta Sendgift.pl!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium