• bok@sendgift.pl
  • +48 22 868 04 99
  • Zapraszamy do kontaktu w godzinach 7:00 – 17:00
Paczki świąteczne dla pracowników – co zrobić, żeby prezent był udany?
Paczki świąteczne dla pracowników – co zrobić, żeby prezent był udany?

Problem nietrafionych prezentów wszyscy doskonale znamy. Nie tylko z życia prywatnego, ale też z różnych sytuacji związanych z życiem zawodowym. Wino dla kogoś kto nie pije alkoholu? Kawa w ziarnach, gdy pijemy rozpuszczalną? A może zestaw słodyczy, gdy właśnie jesteśmy na diecie? Takie sytuacje się zdarzają. Jak temu zaradzić i co zrobić, aby paczki świąteczne spodobały się pracownikom? Jest na to kilka sposobów!

Słuchaj swoich pracowników

Jeśli upominki dla pracowników wysyłałeś już wcześniej, warto  skorzystać z poprzednich doświadczeń i wyciągnąć z nich wnioski! Dlatego powinno się pytać pracowników o fidbek i wszystko dokładnie notować. W ten sposób unikniemy pomyłek, bo przecież uczymy się na błędach! Jeśli w zeszłym roku pracownikom najbardziej smakował miód, a nie byli zadowoleni z ciasteczek, to warto znów wybrać sprawdzone produkty, a te które nie wzbudziły entuzjazmu wymienić na inne.

Wybierz skład paczki świątecznej

Przeglądając propozycje gotowych zestawów, warto dokładnie przyjrzeć się składowi paczki. Jeśli w zestawie znajduje się kilkanaście produktów zawsze jest większa szansa na to, że trafimy w gust obdarowanego niż w sytuacji, gdy zapakujemy 3-4 produkty. Dobrze jest także stawiać na różnorodność. Jeśli nie wiemy czy pracownik woli dostać kawę czy herbatę, zawsze można podarować jedno i drugie. Zdrowe przekąski czy opakowanie czekoladek? To także da się połączyć! Bakalie i owoce suszone a obok praliny albo tabliczka czekolady? Niech każdy poczęstuje się tym co chce. Można też połączyć to w inny sposób – owoce w gorzkiej czekoladzie to jednocześnie odrobina słodyczy i coś zdrowego!

Podaruj coś wyjątkowego!

Firmowy prezent to niecodzienne, wyjątkowe wydarzenie. Często firmy decydują się na taki gest raz w roku. Dobrze zatem, jeśli w środku znajdzie się coś nietypowego. Może zamiast zwykłych przekąsek dostępnych w najbliższym sklepie lepiej podarować produkty rzadkie, ekologiczne, kraftowe?

Daj kilka możliwości

A co jeśli damy pracownikom kilka możliwości do wyboru i sami zdecydują, który upominek chcieliby otrzymać? Oczywiście robienie ankiety wśród pracowników, zapisywanie i przekazywanie wyników rodzi wiele komplikacji. Ale w sendgift.pl mamy na to łatwiejszy sposób! Można przekazać pracownikom kody, które umożliwiają zakup więcej niż jednego zestawu. Jeśli stworzymy paczki świąteczne na przykład w 3 wariantach, dopiero na etapie realizacji zamówienia pracownik zdecyduje, który zestaw najbardziej go interesuje.

Ten sposób znakomicie sprawdza się też przy tworzeniu specjalnych zestaw dla dzieci (na przykład z okazji Dnia Dziecka). Jeśli załoga jest liczna, nie zawsze mamy informacje w jakim wieku są dzieci i co lubią. Jeśli stworzymy kilka zestawów i pracownik sam wybierze, który najbardziej mu się podoba, wówczas mamy dużą większą szansę na sukces.

Wyślij prezent dla pracownika w dowolne miejsce!

Adresy zamieszkania gromadzone przez dział kadr nie zawsze są aktualne. Tym bardziej, że pracownicy stali się bardziej mobilny – także z powodu pandemii. W trybie zdalnym można pracować z dowolnego miejsca. A inny adres pobytu to przecież inny adres do dostawy. Jeśli ktoś postanowił zmienić lokalizację, wrócić w rodzinne strony albo przeprowadzić się z ciasnego mieszkania do domu za miastem rzadko kiedy informuje o tym pracodawcę. W efekcie lista adresów pracowników może być nieaktualna, a to oznacza błędy w doręczeniu, zwroty i reklamacje. A co jeśli pracownik sam poda adres dostawy zamawiając swój prezent? Wtedy ryzyko pomyłki jest bliskie zeru! Oto kolejna zaleta Sendgift.pl!

 

Chcesz zobaczyć jak proste jest zamawianie prezentu na stronie? Zobacz instrukcję krok po kroku

do góry
Shop is in view mode
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium