• bok@sendgift.pl
  • +48 22 868 04 99
  • Zapraszamy do kontaktu w godzinach 7:00 – 17:00
Prezenty dla pracowników na Wielkanoc - jak to zorganizować?
Prezenty dla pracowników na Wielkanoc - jak to zorganizować?

Prezenty na Boże Narodzenie dla pracowników to w wielu firmach już tradycja. To dobry sposób, by docenić całoroczny wysiłek włożony w rozwój firmy, a także - przyjemnym akcentem zakończyć mijający rok.

 Coraz więcej pracodawców jednak na tym nie poprzestaje. Chcąc zadbać o motywację, komfort i dobrą atmosferę swoich zespołów, świąteczne paczki trafiają do zatrudnionych także z okazji Wielkanocy!

 

Paczki dla pracowników na Wielkanoc - dlaczego warto?

 

Początki roku w wielu branżach bywają bardzo intensywne. Wiele zespołów w pierwszym kwartale roku angażuje się od samego początku na 100%, rozpoczynając często ważne projekty, które mają przynieść oczekiwane rezultaty za kilka miesięcy. To czas, który wymaga dużego skupienia i poświęcenia się zadaniom. Dlatego warto to oddanie obowiązkom docenić, przygotowując dla pracowników paczki na Wielkanoc.

Święta te wypadają wiosną, akurat w okresie, gdy pierwsze wdrożenia nowych tematów za nami, a przed pracownikami - kilka miesięcy wytężonej pracy. To idealny moment w całym roku kalendarzowym, by popracować nad motywacją i zaangażowaniem zatrudnionych w kolejnych miesiącach.

Osoby regularnie doceniane, bardziej utożsamiają się z misją i wizją firmy, są otwarte na nowe rozwiązania i staranniej wykonują codzienne obowiązki. Wiedząc, że pracodawca z uznaniem patrzy na podejmowane wysiłki, pracownicy chętniej będą podejmować nowe wyzwania.

 

Dla kogo paczki na Wielkanoc od pracodawcy?

Na paczki wielkanocne dla pracowników decydują się nie tylko biura, ale coraz częściej - firmy produkcyjne. To wyjątkowa okazja, by zbudować dobre relacje nawet przy dużej liczbie zatrudnionych. Świętowanie okazji, jaką jest Wielkanoc, przez przygotowanie prezentu, to sposób na docenienie pracowników, niezależnie od ich pozycji w strukturze firmy.

Ze względu na specyfikę pracy zakładów produkcyjnych, nie zawsze uda się zorganizować duże firmowe spotkania z okazji każdych zbliżających się świąt, natomiast przygotowanie kreatywnego prezentu - jest jak najbardziej możliwe. Zwłaszcza, że zamawiając paczki na Wielkanoc dla pracowników produkcji, można wybrać jedną z kilku wygodnych sposób ich dostarczenia.

Prezenty dla pracowników na Wielkanoc to też sposób zintegrowania zespołów międzynarodowych - mają one nie tylko wymiar integracyjny i motywacyjny, ale też - stanowią ciekawy sposób edukacji na temat kultury i zwyczajów, którymi warto się dzielić.

 

Prezenty wielkanocne dla pracowników - krok po kroku

Chociaż tradycja szukania prezentów od zajączka w ogrodzie może wydawać się kusząca, w przypadku upominków firmowych zdecydowanie lepiej postawić na sprawdzone, systemowe rozwiązania.

Dedykowana platforma do zamawiania prezentów sendgift.pl w trakcie Bożego Narodzenia obsługiwała kilkaset tysięcy zamawianych upominków. Nic więc dziwnego, że to idealny sposób na dostarczenie prezentów dla pracowników na czas także z okazji Wielkanocy.

 

Jak to działa? To proste!

 

  1. Pracownik otrzymuje link i kod uprawniający do zamówienia określonego na stronie zestawu upominkowego. Niektórzy pracodawcy przygotowują więcej niż jedną propozycję dla zatrudnionych, dając im opcję wyboru.
  2. Korzystając z mechanizmu sklepu internetowego, obdarowany pracownik zamawia wielkanocny upominek, uzupełniając formularz swoimi danymi adresowymi. Może podać tam adres domu, w którym aktualnie przebywa - niekonicznie ten, który figuruje w oficjalnych dokumentach firmowych. Wielkanoc może bowiem spędzać pod zupełnie innym adresem - u krewnych lub przyjaciół.

 

  1. Paczkę pod wybrany adres dostarczy kurier. To wygodne rozwiązanie, bo - w zależności od wybranego zestawu - upominki potrafią swoje ważyć. Dlatego bezpieczne ich dostarczenie do domu jest rozwiązaniem na rękę sporej części pracowników.

 

  1. Jeśli jednak, zamiast być ograniczonym godzinami dostawy, obdarowany pracownik wolałby odebrać przesyłkę z paczkomatu InPost - nie ma najmniejszego problemu! Wybierając opcję dostawy, zamiast kuriera, należy wówczas zaznaczyć opcję paczkomatu.

 

  1. Gotowe! To proces prosty i intuicyjny dla każdego, nawet jeśli na co dzień nie robi wielu zakupów online. Każdy etap jest precyzyjnie opisany - tak, że wiadomo, co należy kliknąć, by móc już niedługo cieszyć się wyjątkowym upominkiem!

 

Prezenty na Wielkanoc do biura? Nie ma problemu!

 

Są oczywiście firmy, które mimo wszystko wolą, by cała pula prezentów dla pracowników na Wielkanoc, trafiła najpierw do ich siedziby. W przypadku świątecznych spotkań - to dobre rozwiązanie! Oczywiście, nie ma z tym większego problemu. Decydując się na taką formułę dostarczenia paczek dla pracowników, firma ma pewność, że dzięki sprawdzonym kurierom, trafią one do siedziby na czas.

W zależności od potrzeb, prezenty dla pracowników na Wielkanoc można zrealizować też trybem mieszanym - część może być dostarczona do biura, część - realizowana w ramach indywidualnego zamawiania przez pracowników z wykorzystaniem kodu. Ma to znaczenie zwłaszcza w firmach, które posiadają kilka oddziałów lub zakłady produkcyjne w wielu miastach Polski.

Jak widać, prezenty na Wielkanoc to sposób, by zwiększyć motywację zespołu, podziękować za zaangażowanie w pierwszych miesiącach roku i zintegrować pracowników z firmą, przygotowując ich na kolejne wspólne wyzwania! Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm stawia na wielkanocne paczki jako ważny element zestawu benefitów pracowniczych.

do góry
Shop is in view mode
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium