• bok@sendgift.pl
 • +48 22 868 04 99
 • Zapraszamy do kontaktu w godzinach 7:00 – 17:00
Życzenia wielkanocne dla pracowników? Firmowe życzenia na Wielkanoc
Życzenia wielkanocne dla pracowników? Firmowe życzenia na Wielkanoc

Skomponowanie życzeń dla pracowników jest sporym wyzwaniem! Powinny uwzględniać zarówno wyjątkowość okazji, z której są przekazywane, nawiązywać do kluczowych wartości firmy, a także - być formułowane z zachowaniem zasad różnorodności i inkluzywności. To wiele wymogów, które idealne życzenia na Wielkanoc powinny spełnić!

W przypadku Bożego Narodzenia, sformułowanie „Wesołych Świąt” wydaje się dość uniwersalne i chętnie stosowane - może bowiem odnosić się do różnych wymiarów świętowania. W przypadku Wielkanocy, a więc uroczystości mocniej kojarzonych z ich aspektem religijnym, szukanie inkluzywnych słów, które trafią do wielu osób - niezależnie od ich wiary, pochodzenia, podejścia do wielkanocnych tradycji.

Przyjrzyjmy się, jakie życzenia składać z okazji wiosennych świąt!

 

Wesołego Alleluja czy Wesołych Świąt? Firmowe życzenia na Wielkanoc

Nie ma powodu, by z okazji Wielkanocy, rezygnować z uniwersalnego sformułowania, które dobrze sprawdza się praktycznie z każdej okazji. Jest neutralne i dobrze wpisuje się w przejrzystą, ale unikającą nawiązywania do konkretnych religii i poglądów narrację.

„Wesołych Świąt” nie jest frazą zarezerwowaną dla Bożego Narodzenia. Dbając o odpowiednią oprawę graficzną, na przykład nawiązującą do zająca wielkanocnego, pisanek, kurczaczków - śmiało pozycjonujemy hasło w kontekście. Nikomu nie przyjdzie do głowy, że otrzymana przesyłka lub paczka dla pracowników na Wielkanoc trafiła do niego z okazji Gwiazdki.

 

Pamiętając o tym uniwersalnym, bezpiecznym, powszechnie akceptowanym rozwiązaniu, możemy sięgnąć po inne sprawdzone sformułowania z życzeniami.

 

Dobrze sprawdzają się życzenia:
- „Udanego czasu w gronie bliskich”

 • „Znalezienia chwili dla siebie”
 • „Radosnych chwil w gronie osób, które są najważniejsze na świecie”
 • „Spokojnego czasu w gronie najbliższych”
 • „Szansy na odnalezienie siebie i złapanie oddechu i zachwycenie się odradzającym się światem”.

 

Oprócz uniwersalnych elementów, można nawiązać do pory roku - dobrze sprawdzają się tutaj takie sformułowania, jak:

- „Poczucia nowej, wiosennej energii”

 • „Korzystania z energii odradzającego się przyrody”
 • „Radosnych chwil z bliskimi i wiosennego rozkwitu tego, co najważniejsze”
 • „Wielu wyjątkowych chwil, które zwiastuje wiosenne słońce”.

 

To bardzo neutralne, świeckie sformułowania, które pozwolą przekazać najlepsze życzenia, uwzględniając różnorodność religijną i kulturową.

 

Można oczywiście postawić też na bardziej tradycyjne życzenia, jak:

- „Radosnej Wielkanocy, udanych prezentów na zajączka i mokrego dyngusa”

 • „Dużo radości w Wielkanoc, wspaniałych chwil z bliskimi i udanej zabawy w śmigus-dyngus”
 • „Radosnej Wielkanocy i mokrego śmigusa-dyngusa”
 • „Wesołego Alleluja i mokrego dyngusa”
 • „Smacznego jajka i mokrego dyngusa”
 • „Smacznego jajka, obfitych prezentów od zajączka i mokrego dyngusa”.

 

W zależności od pracowników, takie życzenia również mogą się sprawdzić - bardziej niż do religii, nawiązują one do bogatej polskiej tradycji wielkanocnej. Z tego powodu, można je znaleźć także na wielkanocnych kartkach firmowych.

 

Jakie życzenia na Wielkanoc po angielsku?

O ile w przypadku Bożego Narodzenia, udanym kompromisem jest stosowanie „Happy Holidays”, w przypadku Wielkanocy, najbardziej oczywistym sformułowaniem będzie „Happy Easter”.
Czego jeszcze można życzyć po angielsku?

 • Have a beautiful Easter
 • Wishing you a very happy Easter
 • May your next ventures flourish just like spring flowers
 • Enjoy this holiday season of Easter and may the spring bring lot of hope for future
 • Hoping your Easter is bright and happy this year
 • May this time of the year bring you lots of joy and harmony
 • Warm Easter greetings
 • Have a blessed holiday filled with love and hope
 • Wishing you sunshine, hope and a great time with loved ones. Happy Easter!

 

Jak widać, także po angielsku, można obrać różne kierunki składania życzeń wielkanocnych. Mogą odwoływać się bezpośrednio do samej Wielkanocy, mogą też nawiązywać do wiosny, jako pory roku niosącej radość, nadzieję, opromieniającą wszystkie nowe przedsięwzięcia - biznesowe i nie tylko - promieniami nadziei.

 
Jak wysyłać życzenia na Wielkanoc do pracowników?

Najlepiej, jeśli życzeniom towarzyszy materialny dowód na to, że pracodawca myśli o członkach swojego zespołu także przy okazji Wielkanocy. Dlatego tak dużą popularnością w wielu firmach cieszą się wielkanocne paczki dla pracowników. To szansa na powiedzenie „dziękuję” po wymagającym pierwszym kwartale, a także - podtrzymanie dobrych relacji na kolejne miesiące intensywnych działań.

Zorganizowanie wysyłki świątecznych paczek nie jest skomplikowane, jeśli użyjemy do tego sprawdzonej platformy, takiej jak sendgift.pl. To innowacyjny sposób dostarczania prezentów dla pracowników, bazujący na sprawdzonych rozwiązaniach, dobrze znanych z e-commerce.

Jak to działa w praktyce?

 1. Pracownik otrzymuje dedykowany link do strony www, na której może sprawdzić szczegóły paczki, którą przygotował dla niego pracodawca.
 2. Korzystając ze specjalnego kodu, mogą zamówić prezent za 0 zł - cały proces przebiega dokładnie tak, jak zakupy w sklepie online.
 3. Przy podawaniu adresu dostawy, pracownik może wybrać miejsce, w którym faktycznie będzie spędzać Wielkanoc. Dzięki temu, paczka dotrze do niego na czas, pod wskazany adres - tak, by życzenia świąteczne razem z upominkiem wprowadziły obdarowanego w dobry nastrój przed samymi świętami. Na tym etapie, zamiast dostawy pod konkretny adres, obdarowany pracownik może wybrać najbliższy, wygodny dla niego paczkomat.

 

Życzenia świąteczne zamieszczane są najczęściej na kartkach dołączanych do wielkanocnych zestawów prezentowych. Warto jednak podkreślić, że nie musi być to jedyny akcent związany z firmą w przesyłce dla pracowników. Sporo przedsiębiorstw decyduje się na dołączenie firmowego gadżetu, by mocniej podkreślić związki z pracodawcą, zwłaszcza w dobie pracy zdalnej lub hybrydowej.

 

Świąteczne życzenia na Wielkanoc to miły akcent, który pozwoli pogłębić relacje między pracodawcą a pracownikiem, a także - zbudować grunt pod udaną współpracę przez kolejne miesiące roku.

 

 Chcesz zobaczyć paczki wielkanocne dla pracowników 2022?

Pobierz katalog

do góry
Shop is in view mode
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium