• bok@sendgift.pl
  • +48 22 868 04 99
  • Zapraszamy do kontaktu w godzinach 7:00 – 17:00
Wigilia firmowa 2021 – tradycyjne spotkanie na żywo a może spotkanie online i paczki świąteczne na home office?
Wigilia firmowa 2021 – tradycyjne spotkanie na żywo a może spotkanie online i paczki świąteczne na home office?

Tradycje świąteczne celebrujemy nie tylko w swoich domach, ale również w firmie. To właśnie w grudniu pracownicy liczą na dodatkowe premie i oczekują na paczki świąteczne. W wielu organizacjach jest także zwyczaj organizowana firmowych spotkań. Pandemia koronawirusa zmusiła wiele firm do rezygnacji ze sprawdzonych rozwiązań. Praca w trybie home office wymusiła nowe rozwiązania. Niektórzy zdecydowali się na przeniesienie spotkań z restauracji do świata online. Znalazł się także sposób na upominki dla pracowników. Niektóre organizacje zamiast koszy prezentowych i zestawów słodyczy zaoferowały dodatkową gotówkę lub różnego rodzaju vouchery. Inni postawili na wysyłkę paczek do pracowników na adresy domowe. Im więcej pracowników zatrudniały firmy tym poważniejszym wyzwaniem okazało się skompletowanie paczek, zebranie danych adresowych i dystrybucja przesyłek.

Jako sendgfit mieliśmy przyjemność realizować wiele projektów związanych z paczkami dla pracowników. W grudniu 2020 roku wysłaliśmy do polskich domów blisko 60 000 paczek na Boże Narodzenie.

A jak będzie wyglądać wigilia firmowa w 2021 roku?

Chociaż budżety na świąteczne benefity są znane, to wiele firm wciąż nie podjęło finalnej decyzji co do sposobu rozdysponowania środków. Tymczasem czas ucieka! Im bliżej świąt tym trudniej o realizację zwłaszcza dużych wysyłek. W końcu zasoby są ograniczone – nie tylko przez dostępność świątecznych produktów w hurtowniach, ale również kartonów do pakowania czy możliwości doręczenia prezentu przez kurierów.

Paczki dla pracowników warto zamówić już teraz. Zwłaszcza jeśli sposób ich zamówienia jest tak prosty jak w sendgift! Sprawdzona platforma do dystrybucji to rozwiązanie nie tylko dla pracowników biurowych. Ze strony korzystało też wiele firm produkcyjnych. Nic dziwnego – często nawet pracując stacjonarnie łatwiej zamówić świąteczny zestaw prezentowy prosto do domu (lub innego miejsca, gdzie będziemy spędzać Boże Narodzenie) niż odbierać go w siedzibie firmy.

Przy planowaniu formy świątecznego spotkania wigilijnego zapewne osoby decyzyjne będą kierowały się podobnym przesłankami co przy powrotach do biur. Ważne będą statystyki zakażeń, opinie pracowników, czasem decyzje globalnej centrali. Niezależnie od formy celebrowania działy HR staną przed wymagającym wyzwaniem – stworzenie dobrej świątecznej atmosfery w rozproszonych zespołach nie zawsze jest proste. Ale z drugiej strony wielu pracowników jest spragnionych integracji, więc wszystkie pomysły działu kadr powinni raczej przyjąć z pozytywnym nastawieniem.

do góry
Shop is in view mode
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium